کی همه گیری ویروس کرونا تمام می شود؟

کی همه گیری ویروس کرونا تمام می شود؟

در این مقاله از مجله خبری زیمگ قصد داریم به تحلیل و بررسی احتمالات مربوط به پایان دوران همه گیری ویروس کرونا بپردازیم. این ویروس که مدتی یک سال از شیوع آن میگذرد تا کنون نزدیک به ۶۰ میلیون نفر را مبتلا و چیزی حدود یک میلیون و هفتصد هزار نفر را به کام مرگ کشانده است. برای ادامه مقاله کی همه گیری ویروس کرونا تمام می شود؟ با زیمگ همراه باشید.

کی همه گیری ویروس کرونا تمام می شود؟

کی همه گیری ویروس کرونا تمام می شود؟

این ویروس برای اولین بار در کشور چین مشاهد شد. این ویروس که با عنوان کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ نیز شناخته میشود برای اولین بار در ۲۸ آبان ماه سال ۱۳۹۸ در کشور چین در شهر هوبی از استان ووهان بود که یک مرد ۵۵ ساله بود جان خود را از دست داد. این ویروس در ابتدا با نام ویروس صفر شناخته میشد که بعد ها نام علمی کوئید ۱۹ را برای آن انتخاب کردند. این ویروس که بیماری‌زایی، دستگاه تنفس را تحت تأثیر قرار می‌دهد و علایمی مشابه سرماخوردگی ساده را ایجاد می‌کند،علایم ویروس کرونا شامل: اختلالات تنفسی، آبریزش بینی، سرفه خشک، سرگیجه، گلودرد و بدن درد است که می‌تواند با سردرد و تب نیز همراه باشد و تا چند روز به طول می‌انجامد.

در مورد زمان شیوع آن در ایران اختلاف نظرات بسیاری وجود دارد ولی اکثر زمان شیوع آن را چیزی بین های های آذر ماه تا اسفند میدانند،به طوری بسیاری آن را ویروس خاموش نامیدند که به آرامی بین مردم شیوع پیدا کرد ولی به طور رسمی در اسفند ماه ۱۳۹۸ توسط رئیس جمهور وضعیت بحرانی اعلام شد و کشور به حالت قرنطینه درآمد.

چه زمانی ویروس کرونا پایان می یابد؟

هیچ کسی نمیتوناد به طور دقیق این زمان را به شما بگوید زیرا هنوز درمان قطعی برای آن پیدا نشده است، از همه مهم تر این است که این ویروس در همه زمان در حال پیشرفت است و نتایج درمان آن هنوز هم کامل و قطعی نیست. اینکه بگوییم این ویروس با پیدا کردن واکسن به صورت قطعی درمان می شود مشخص نیست. چون اولین مشخصه این ویروس رشد و پیشرفت آن در بدن به صورت خاموش و آشکار شدن ناگهانی آن بعد از چند روز است.بنابراین اطلاعات چندان نمی توان امیدوار بود که به این زودی ها این همه گیری تمام شود، برای برخی ویروس های مشابه مانند ابولا تهیه واکسن برا درمان آن چندین سال به طول انجامید علی رغم تمامی تلاش های دانشمندان و موسسه های علی و بهداشتی برای تهیه واکسن کرونا هنوز درمان قطعی پیدا نشده، از طرفی هم با پیدا شدن و درمان قطعی فرآیندی که برای واکسینه کردن کل جامعه باید پیش گرفت زمانی طولانی در در بر میگیرد.
با توجه هب همه این موارد باید گفت که به این زودی ها این همه گیری تمام نخواهد شدو باید با رعایت کردن پروتکل های بهداشتی این فرآیند همه گیری را کندتر و متوقف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *