«شنای پروانه» فیلمی از کارت

«شنای پروانه» فیلمی از کارت

فیلم « شنای پروانه » فیلمی از محمد کارت و به تهیه‌کنندگی رسول صدر عاملی می باشد که با فروش فوق‌العاده‌ای رو به رو بوده و مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است. برای ادامه خبر «شنای پروانه» فیلمی از کارت، با ما در مجله خبری زیمگ همراه باشید.

درباره فیلم

فیلم سینمایی «شنای پروانه» از محمد کارت، فیلمی در ژانر اجتماعی می باشد که در سال ۱۳۹۸ تولید شده است. چندی پیش این فیلم در جشنواره فجر به نمایش درآمد اما به دلیل بیماری کرونا، آقای صدرعاملی خبر توقف فیلم را داد و از ۲۵ تیرماه به طور موقت اکران آن را متوقف کرد. در طی لغو این خبر، محمد کارت کارگردان فیلم خبر داد که با اکران دوباره «شنای پروانه» مخالف بوده و افزود با توجه به شرایط بحرانی ایجاد شده بهترین گزینه برای نمایش اکران آنلاین فیلم است و یا نمایش آن بر روی پرده سینما و همزمان به صورت آنلاین!

حال باتوجه به اوضاع کرونا و اکران این فیلم، شنای پروانه با جذب مخاطبان زیاد توانست در دو روز به فروش عالی برسد و به عنوان نماینده سینما انتخاب شود. در خبرهای منتشر شده فیلم که در گفتگوی مجازی صورت گرفت مشخص شد که موسیقی شنای پروانه بیش از ۲۴ قطعه دارد و یکی از قطعات آن مربوط به تیتراژ پایانی این فیلم است و این نوع موسیقی و صداگذاری در اندک فیلم ها رخ می دهد.

«شنای پروانه» فیلمی از کارت

«شنای پروانه» فیلمی از کارت

کارگردان فیلم

جالب اینجاست که اشاره کنیم محمد کارت اولین فیلم بلند خود را کارگردانی کرده است اما ناگفته نماند که تجربه‌ها و جوایز فراوانی در زمینه ساخت و تولید مستند داشته است. نظیر فیلم کوتاه بچه خور و مستندهایی مانند پیله، لاوراتوار، آوانتاژ، معلق، میخک و همچنین بازیگر فیلم‌های سینمایی اخیر، آزادی مشروط (۱۳۹۲)، حراج (۱۳۹۲)، عصبانی نیستم (۱۳۹۲)، چه خوبه که برگشتی (۱۳۹۱) و…که از آثار اوست.

خلاصه داستان شنای پروانه

پس از آنکه فیلمی از یک زن که درحال شنا در یک استخر بود و در فضای مجازی منتشر شد.. فاجعه‌ای رخ داد و اوضاع دگرگونی برای خانواده اش بوجود آمد حالا شوهر آن زن (پروانه) به همراه برادر او درگیر تلافی این جرم هستند و به دنبال فردی میگردند که فیلم را منتشر کرده و به دنبال انتقام هستند…

تیزر فیلم شنای پروانه

بازیگران فیلم

ستارگان سینمایی که در این فیلم ایفای نقش داشته اند در لیست زیر مشخص شده است:

بازیگرنقش
جواد عزتیحجت
امیر آقاییهاشم
طناز طباطباییپروانه
علی شادماناشکان
پانته‌آ بهرامشاپور
علیرضا داوودنژاداحمد
مه‌لقا باقریافسانه
مهدی حسینی نیامصیب
ایمان صفامحمد
ناهید مسلمیطوبی
آبان عسکریزن
نادر شهسواریبهرام
بهروز پناهندهاکبر
نیلوفر شهفریمنیژه

برای اطلاع از جدیدترین اخبار سینمای ایران با ما در مجله خبری زیمگ همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *