همکاری مایکروسافت و گروه فولکس واگن

همکاری مایکروسافت و گروه فولکس واگن

Microsoft برای توسعه راه حل های رانندگی خودکار با گروه Volkswagen همکاری می کند. این شرکت ها یک «پلت فرم» اتوماتیک رانندگی مبتنی بر فضای ابری خواهند ساخت که به توسعه سیستم های پیشرفته کمک راننده، کمک می کند. در ادامه خبر همکاری مایکروسافت و گروه فولکس واگن با مجله خبری زیمگ همراه باشید.

همکاری مایکروسافت و گروه فولکس واگن

همکاری مایکروسافت و گروه فولکس واگن

پلت فرم رانندگی خودکار کمپانی Microsoft

مایکروسافت حداقل سه سال است که با VW (فولکس واگن) همکاری می کند. بخش محاسبات ابری این شرکت، Microsoft Azure نام دارد که از ابتدای تاسیس خود بیش از یک دهه پیش، در حال توسعه راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی بوده و اکنون، از قابلیت های خود برای توسعه نرم افزارهای خودرو استفاده می کند.

مایکروسافت با استفاده از مهارت محاسبات ابری و نرم افزار خود با داده های واقعی ترافیک، از وسایل نقلیه Volkswagen، یک بانک اطلاعاتی جهانی از الگوریتم های یادگیری ماشین و شبیه سازی های آموزش جاده ایجاد می کند که به عنوان «پلت فرم» رانندگی خودکار نامیده می شود.

چنین پیشرفت هایی در نرم افزارهای وسیله نقلیه می تواند به تغییر درک عمومی مردم از ایمن بودن اتومبیل ها با قابلیت رانندگی خودکار و فناوری های کمک راننده در وسایل نقلیه کمک کند. گروه فولکس واگن در مورد تغییر کاربری خود به سمت نرم افزارهای خودرو جدی است، حتی پیش بینی می شود توسعه داخلی این شرکت از ۱۰ درصد به ۶۰ درصد افزایش یافته و برنامه ریزی برای ۲۷ میلیارد یورو سرمایه گذاری در دیجیتالی شدن خودرو تا سال ۲۰۲۵ تحقق یابد.

همچنین برنامه های VW برای اجرای نرم افزار رانندگی خودکار در مارک های متعدد خود، که شامل نام های اتومبیل های لوکس مانند آئودی، بوگاتی، پورشه، دوکاتی، بنتلی و لامبورگینی می باشد، وجود دارد. تردیدی وجود ندارد که چنین فناوری هایی به طور گسترده رایج می شوند و اتومبیل های خودران بخشی از آینده ما خواهند بود.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار خودرو با مجله خبری زیمگ همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *