فیلم Locked Down زیر ذربین منتقدان

فیلم Locked Down زیر ذربین منتقدان

امروز سعی داریم تا نگاهی کوتاه داشته باشیم بر جدیدترین ساخته داگ لیمان که چندی پیش روی پرده سینما ها رفت و توانست با واکنش های مثبت و منفی بسیار زیادی از طرفداران و منقدان سینما همراه باشد. برای ادامه خبر فیلم Locked Down زیر ذربین منتقدان با مجله خبری زیمگ همراه باشید.

علاقمندان به سینما بخوبی با نام داگ لیمان (Doug Liman) آشنا هستند، کارگردانی که با ساخت فیلم هایی چون «آقا و خانم اسمیت»، «هویت بورن» و «لبه فردا» نام خودش را در میان کارگردان های سرشناس هالیوودی بر سر زبان ها انداخت. کارگردانی که با ساختار متفاوتی که در آثارش به نمایش می گذاشت خیلی زود مورد توجه علاقمندان سینما قرار گرفت و از این طریق خودش را به عنوان یک کارگردان صاحب سبک به جهانیان معرفی نمود.

اما وقتی بعد از مدت ها اثر جدید این کارگردان ۵۵ ساله معرفی شد قند در دل تمامی هوادارن و عاشقان لیمان آب شد و انتظار یک اثر فاخر و ماندگار همانند دیگر آثار این هنرمند برجسته را می کشیدند. فیلم هایی راز آلود با جلوه های بصری فوق العاده که خط داستانی بی نظیر فیلم در کنار تصاویر بازیگران محبوب سینما هوش از سر هر مخاطبی می برد. اگرچه این فیلم جدید او در انتخاب بازیگران خیلی دست و دل بازانه عمل کرد و ستارگان زیادی را در یک قاب به مخاطب نشان داد اما نتوانست به آن شکلی که باید شاید تماشگرانه خود را راضی از پشت گیرنده های خود بلند کند.

خانه نشینی یک اثر بسیار متفاوت

شاید بتوان فیلم جدید داگ لیمان را یکی از متفاوت ترین ساخته های او دانست، فیلمی با درونمایه کمدی و عاشقانه که تلاش می کند بیشتر به شرایط دشواری که بشر امروز با آن رو به رو است بپردازد. «خانه‌نشینی» (Locked Down) بیشتر سعی دارد تا مخاطب را با شرایطی رو به رو کند که مدت زیادی است با آن دست و پنجه نرم می کند و مجبور به خانه نشینیش شده است. کرونا همانجور که توانسته تا به امروز سر خط تمامی اخبار، روزنامه ها و شبکه های اجتماعی را مال خود کند، انگار در ذهن کارگردان بزرگ هالیوودی نیز رخنه کرده است.

فیلم Locked Down زیر ذربین منتقدان

فیلم Locked Down زیر ذربین منتقدان

داستان فیلم

همانطور که اشاره کردیم داستان فیلم حول محور زنی بنام لیندا با بازی ان هتوی (Anne Hathaway) می چرخد که با شیوع بیماری کرونا در سرتاسر جهان مجبور است تا تعداد زیادی از همکارانش را اخراج کند. از اینرو فروشگاه های زیر نظر این شرکت نیز به تعطیلی کشیده می شوند و این راه های رسیدن به یکی از ارزشمندترین الماس ها را که در یکی از این فروشگاه ها پنهان است را باز می کند.

در این فیلم ستارگان بسیار زیادی حضور یافته اند که از جمله آنها می توان به ان هتوی، بن کینگزلی، بن استیلر، چیویتل اجیوفور، دوله هیل، جزمین سایمون و لوسی بوینتون اشاره نمود.

نگاهی به نظر منتقدان سینما درباره فیلم خانه نشینی

آلونسو دورالده درباره این اثر نوشت:

بنظرم من فیلم خانه نشینی فیلم خیلی خوبی است که موفق شده تا ژانرهای مختلف را به درستی در کنار هم به تصویر بکشد. این کارگردان بخوبی ما را با یک اثر کاملا متفاوت و بجا آشنا می کند و ترس از فضای بسته و همینطور ارتباط کلامی را خیلی ساده برای ما به نمایش می گذارد.

لیا گرینبلات نیز نسبت به این فیلم نظر مثبتی داشت و درباره آن نوشت:

 هتوی و اجیوفور در بخش هایی از فیلم خیلی خوب عمل می کنند، آنها بخش از دیالوگ خود را با صدای بلند و اغراق آمیز اجرا می کنند تا حس منطقی به مخاطب القاء شود.

دیوید فیر برعکس دورالده نظر متفاوتی نسبت به این فیلم داشت و نوشت:

بنظر من فیلم در بخش هایی که حالت مستند گونه ای دارد خیلی بهتر است تا زمانیکه سعی دارد تا ژانرهای مختلف را در کنار هم به تصویر بکشد.

میک لاسال درباره این فیلم نوشت:

مشخص است که بازیگران اوقات خیلی خوشی را سپری کرده اند و نمی توانند درد مردم را بخوبی نمایش دهند. هتوی در این فیلم خیلی خوب در نقشش فرو رفته است و کمدی خوبی هم در کارهایش بکار برده اما اجیوفور نمی توانم در زمانیکه سعی دارد تا جدی باشد با او ارتباط برقرار کنم.

جیکوب اولر در یک نظر تند و سختگیرانه نوشت:

این فیلم یک افتضاح کامل بود. اشتباهی بزرگ که نباید به هیچ وجه به نمایش گذاشته میشد.

ریچارد لاسون نیز درباره این فیلم نوشت:

من نشانه هایی از قرنطینه را در این فیلم ندیدم و فقط شاهد حماقت های زنی دیوانه بودم. فیلم تشکیل شده از میزان بسیار زیادی خشم و حماقت بود.

برای مطالعه جدیدترین بررسی ها و نقدهای فیلم های روز دنیا در بخش نقد فیلم با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *