نگاهی به فیلم Saint Maud

نگاهی به فیلم Saint Maud
این هفته سعی داریم نگاهی کوتاه و گذرا داشته باشیم به یکی از فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۹ که توسط شرکت فیلم‌سازی A24 به بازار عرضه شده است. پس برای مطالعه نگاهی به فیلم Saint Maud با ما در مجله خبری زیمگ همراه باشید.

رز گلس کارگردان تازه کار سینمای انگلیس که بیشتر برای ساخت فیلم های کوتاه شهرت دارد، با ساخت اولین اثر بلند خودش توانست تحسین منتقدان و علاقمندان به سینما را بدست آورد. رز گلس که در سال گذشته و با فیلم «سنت ماد» توانست اولین تجربه فیلم بلندش را تجربه کند، روایتی در ژانر درام، اسرارآمیز و ترسناک را بر روی پرده سینماها برد که در آن بازیگران بسیار توانمندی چون مورفید کلارک، جنیفر ال، لیلی نایت، لیلی فریزر، ترلو کانوی، روزی سنسام، مارکس هاتن و نوآ بادنر حضور یافته اند.

نگاهی به فیلم Saint Maud

نگاهی به فیلم Saint Maud

نگاهی به داستان فیلم «سنت ماد»

همانطور که قبلا نیز اشاره کریم کارگردانی و نویسندگی فیلم «سنت ماد» را خود رز گلس را برعهده داشته است که در ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ برای نخستین بار موفق شد در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به نمایش در بیاید و با استقبال بسیار خوبی نیز همراه باشد. جالب اینجاست که بیشتر منتقدانی که به تماشای این فیلم بسیار خوش ساخت نشستند، از بازی زیر پوستی بازیگران، سبک کارگردانی و همینطور فضایی که داستان در آن روایت می شد را بسیار پسندیدند. برخی منتقدان دیگر نیز موسیقی که برای این اثر انتخاب شده بود را بسیار دوست داشتند و به تحسن از آن پرداختند.

داستان فیلم حول محور پرستار بسیار جوانی با نام مائود می چرخد که بخاطر مشکلات تلخی که برایش در زمان مراقب از یک بیمار پیش آمده و بسیار او را آشفته و عصبی کرده بود، تصمیم میگرد تا مدتی خودش را از همه چیز آزاد کند و برای مدتی از فضای بیمارستان دوری کند. او تصمیم میگیرد تا بصورت مستقل فعالیت کند و از اینرو پرستاری زنی را قبول می کند که زمان چندانی ندارد و مدت هاست که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند. مائود شخصیتی بسیار تنها و جامعه گریز دارد که ارتباط چندانی نیز با دین ندارد از اینرو آماندا تمام تلاشش را می کند تا او را دوباره با دین آشتی دهد.

نگاهی به فیلم Saint Maud

نگاهی به فیلم Saint Maud

آیا فیلم Saint Maud یک فیلم موفق بود؟

ما در این چند سال اخیر با فیلم های زیادی در ژانر ترسناک و رازآلود چون فیلم‌های میدسامر، موروثی و آری آستر آشنا شدیم. داستان هایی که در زمان خودشان توانست غوغای بسیار زیادی در گیشه های فروش تجربه نمایند و با استقبال مردمی نسبتا خوبی نیز رو به رو شوند. اما ترسی که در فیلم Saint Maud مطرح می شود جنس متفاوتی نسبت به دیگر فیلم های ساخته شده تا به امروز دارد. این کارگردان بیشتر سعی دارد تا فضای آلوده و چرکین درون ذهن شخصیت های اصلی خودش را باز کند و تاثیر افسردگی و مشکلات روحی روانی ناشی از نبود مذهب در شخص را به تصویر بکشد.

اگرچه فیلم «سنت ماد» اولین تجربه بلند رز گلس بود اما او توانست بخوبی از عهده اجرای این اثر بربیاید و مخاطب را بخوبی با شخصیت های اصلی داستان خودش همراه سازد. در  آخر باید اشاره کنیم که این فیلم قطعا ارزش وقت گذاشتن را دارد و شما را مطئنن با یک تجربه جدید آشنا خواهد کرد.

برای اطلاع از جدیدترین نقدهای منتشر شده در مجله خبری زیمگ حتما بخش نقد فیلم را مدنظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *