جنگ آمریکا و چین در اپ استور

جنگ آمریکا و چین در اپ استور

جنگ آمریکا و چین در اپ استور. اپل فرایند حذف هزاران بازی را از اپ استور (Apple App Store) آغاز کرده است. چین بازی‌هایی که مجوزهای لازم را کسب نکرده باشند، ممنوع می‌کند و به‌همین دلیل تاکنون بارها شاهد حذف بازی‌ها از اپ استور چین بوده‌ایم؛ البته در برخی مواقع، این موضوع به اپلیکیشن‌ها نیز تعمیم داده می‌شود.

جنگ آمریکا و چین در اپ استورجنگ آمریکا و چین در اپ استور

یکی از قوانین دولت چین به‌صراحت می‌گوید بازی‌های ویدئویی پیش از منتشر شدن در چین باید مجوز دریافت کنند. از سال‌ها پیش توسعه‌دهندگان اپ استور می‌توانند این قانون را دور بزنند و بدون نیاز به دریافت مجوز، بازی‌های خود را بر بستر فروشگاه آنلاین اپل منتشر کنند.یکی از تبصره‌هایی که برای اپل در نظر گرفته شده این است که بازی‌های ویدئویی در فرایند دریافت مجوز از دولت چین، اجازه‌ی انتشار روی اپ استور را دارند. به‌علاوه اپ استور در برخی مواردِ به‌خصوص، به‌طور کلی پیش‌نیاز دریافت مجوز از دولت چین را برای بازی‌ها اعمال نمی‌کند.

به تازگی تعدادی از شرکت‌ها با تشکیل یک ائتلاف غیرانتفاعی مبارزه با سیاست‌های اپ استور را آغاز کردند. از بنیان‌گذاران این ائتلاف می‌توان به «اپیک گیمز»، «اسپاتیفای» و «Tile» اشاره کرد که هر کدام درگیر دعوای حقوقی با کمپانی کوپرتینونشین هستند.
این ائتلاف که Coalition for App Fairness نام دارد، اپل را به «نابودی نوآوری» متهم کرده است: «اپل هر روز از مصرف کنندگان مالیات می‌گیرد و نوآوری را نابود می‌کند. ائتلاف Coalition for App Fairness یک سازمان غیرانتفاعی و مستقل است که توسط شرکت‌های پیشرو صنعت بنیانگذاری شده تا حامی آزادی انتخاب و رقابت سالم در این اکوسیستم [اپ استور] باشد.»

شما میتوانید جدیدترین اخبار موبایل و اخبار آیفون را در مجله خبری زیمگ دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *